Share |

Малешево пее и танцува 2012

На тържествена церемония бяха връчени наградите на отличилите се измежду участниците в двата фестивални дни. А това са:

Награди за вокално изпълнение - традиционен фолклор до 18 години

1. Група за автентичен фолклор “Тетевенски божурчета” към народно читалище „Съгласие 1869” град Тетевен с ръководител Бистра Генчева
2. Фолклорна формация „Хераклея” към фондация „Хераклея” град Петрич
3. Радостина Симеонова към Читалище „Отец Паисий – 1910” село Доспей, с ръководител Елена Ковачка

Награди за вокално изпълнение - традиционен фолклор над 18 години

1. Женска група за автентичен фолклор „Орлица” към Народно читалище „Стойне Ангелов – 1932” село Бели Искър с ръководител Олга Китина
2. Мъжка фолклорна група „Изворите” към Народно читалище „Свети Климент Охридски – 1922” град Симитли с ръководител Иван Кимчев
3. Група за народен фолклор към Народно читалище „Просвета 1939” село Марица с ръководител Васил Сотиров

Награди за вокално изпълнение - обработен фолклор до 18 години

1. Анелия Трендафилова към Национална хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий” град Благоевград с ръководител Милена Влахова - Илкова
2. Юлиян Тасев село Струмяни
3. Владимир Кирилов към Национална хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий” град Благоевград с ръководител Милена Влахова - Илкова

Награди за вокално изпълнение - обработен фолклор над 18 години

1. Женски народен хор „Росна китка” към Народно читалище „Развитие – 1884” село Поликраище с ръководител Георги Петров
2. Певческа група към ансамбъл „Малешевци” към Народно читалище „Братя Миладинови” село Микрево с ръководител Евтим Зайков
3. Женска певческа група „Райски гласове” към Народно читалище „Христо Ботев 1926” село Райово с ръководител Ани Игнева - Машова

Награди за индивидуално вокално изпълнение

1. Саид Чакъров към Народно читалище „Просвета 1940” село Абланица
2. Гордана Тасева гр. Скопие, Република Македония
3. Райна Гюрова към Народно читалище „Христо Ботев – 1929” село Брежани

Награди за инструментално изпълнение

1. Кирил Шаренков към Читалище „Виделина – 1932” с. Широки дол
2. Оркестър за народни инструменти ”Етно плюс” с. Ново село, Република Македония
3. Стоян Стоянов към Читалище „Съгласие 1969” град Тетевен, изпълнение на кавал

Награди за танцово изпълнение – танцови състави

1. Женска група за автентичен фолклор към Народно читалище „Светлина 1909” село Белчин с ръководител Менка Гирова
2. Културно уметничко дружество „Стублине” град Стублине, Република Сърбия с ръководител Милорад Стаменик
3. Състав за автентичен фолклор към народно читалище “Искра - 1872” с.Попинци с ръководител Донка Шопова

Награди за танцово изпълнение – ансамбли – традиционен фолклор

1. Смесен танцов състав „Дълбочница - 2011” град Петрич с ръководител Димитър Божанин и Манчо Трайков
2. Ансамбъл за изворен фолклор „Боровчани” към Народно читалище „Развитие – 1927” село Боровци с ръководител Елка Дончева
3. Танцов състав „Здравец” към Народно читалище „Самообразование 1927” село Капитановци с ръководител Даниела Борисова

Награда за танцово изпълнение – ансамбли – обработен фолклор

1. Фолклорен танцов ансамбъл град Сакария, Република Турция
2. Фолклорен ансамбъл Дружба към Народно читалище „Ракитин 1969” гр.Плевен с ръководител Иваничка Гербушка
3. Танцов ансамбъл Младост към Народно читалище “Пробуда 1929” гр.Лозница с ръководител Румен Евтимов

ГРАМОТИ ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ТРАДИЦИОННО ОБЛЕКЛО

1. Мария Мишкова град Разлог
2. Радка Георгиева село Сапарево
3. Женски фолклорен състав Преподобна Стойна село Катунци

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ –ПЛАКЕТИ НА ОБЩИНА СТРУМЯНИ

1. Национална хуманитарна гимназия „Свети Свети Кирил и Методий” град Благоевград
2. Народно читалище „Съгласие 1869” град Tетевен
3. Културно уметничко дружество Ристо Донев град Щип Република Македония
4. Женска група за автентични песни за хора с увреждания с.Микрево
5. Женска певческа група с.Пещера, община Земен

СПЕЦИАЛНА НАГРАДА НА БНР – РАДИО БЛАГОЕВГРАД

Анелия Трендафилова - Национална хуманитарна гимназия „Св. Св. Кирил и Методий” град Благоевград с ръководител Милена Влахова - Илкова

Специална награда “ Най-хубавата мома” на фестивала:

Зоя Диманкова, с.Илинденци

Голямата награда „Малешево пее и танцува”- Микрево 2012 :

Смесена фолклорна група „Разложки мераци” към община Разлог

eXTReMe Tracker