26 юни е Международен ден за борба със злоупотребата на наркотици и наркотрафика.
Датата е приета от Общото събрание на ООН през 1987 г.
На този ден всички хора по света могат да изразят своята съпрочастност и активна позиция в битката с разпространението на наркоманията.
Програма за Благоевград:
Призив за минута мълчание.
В 9.00 часа /16.10 часа за учещите втора смяна/ с една минута мълчание да почетем паметта на Вероника Герин, на всички журналисти, загинали при защита на обществено значими каузи, на всички български момчета и момичета убити от наркотиците. Минута мълчание и протест срещу агресивната, подвеждаща реклама на марихуаната и всички останали психоактивни вещества. Минута мълчание и протест срещу лесния достъп до дрога. Минута мълчание и протест за липсващата професионално изградена система за лечение и рехабилитация на зависимостите. Минута мълчание и протест срещу благоденствието на дилърите.
Всички, които се присъединяват към инициативата, могат да изпратят послание и
потвърждение на pitaizan@gmail.com до края на работния ден на 27.06.2013г. Ще
предоставим Вашите писма на Н.П. Джон Роуън – Посланик на Ирландия в България.
Отличаване на хората, които са подпомагали ОбСНВ и Младежкия общински съвет по наркотични вещества в реализиране дейностите по превенция на наркоманиите за учебната 2012 -2013 година.
Младежите от МОСНВ ще посетят отделните институции, за да връчат благодарствени грамоти.
10:00 часа – Окръжен съд – Благоевград – грамоти ще получат: съдия Катя Бельова, съдия Калина Иванова, съдия Татяна Андонова, съдия Владимир Пензов;
10:15 часа – Окръжна прокуратура - грамоти ще получат: прокурор Христина Христова и прокурор Снежана Кацарска;
10:35 ОД на МВР – Благоевград - грамоти за КАТ – Благоевград и г-н Димо Чобанов;
11:00 – 11.45 часа – Православен информационен център – грамоти за Православния център, Н.В. Неврокопски митрополит Натанаил и Н.П. Мелнишки епископ Серафим.
Тук младежите от МОСНВ ще получат грамоти за цялостната им дейност през настоящата учебна година.
В рамките на този ден грамоти ще получат и Младежки дом – Благоевград, Нина
Илиева; Лили и Паскуал Боргато, Ателие по керамика – II ОУ „Д. Благоев“; Студио
„Златни ръце“ - II ОУ „Д. Благоев“.
Информационна кампания, която ще започне в 11.45 часа от Православния център – младежите от МОСНВ ще раздават материали с информация за вредата от употребата на наркотици.
© 2004-2026 Благоевград Инфо.