Share |

Наградиха най-добрите в осмия фестивал "Малешево пее и танцува"- Микрево 2011

Фестивалът се проведе под патронажа на министър Вежди Рашидов

ОРГАНИЗАТОРИ СА ОБЩИНА СТРУМЯНИ И ФОНДАЦИЯ СТАРАТА БЪЛГАРИЯ.

ФЕСТИВАЛА СЕ ПРОВЕЖДА С ГЕНЕРАЛНОТО СПОНСОРСТВО НА:

„ГЛАВБОЛГАРСТРОЙ - СОФИЯ” АД

И С ПОДКРЕПА НА :

АДЕЛИНА СТИЛ 99 ЕООД СЕЛО ДОЛНА ГРАДЕШНИЦА
ДРАКИ ЕООД ГРАД САНДАНСКИ
ЧАНЕВИ МЕБЕЛ ООД ИЛИНДЕНЦИ;
ТОШЕВСКИ ООД СЕЛО МИКРЕВО
ЧЕРКЕЗОВ ООД СТРУМЯНИ
ИЛИНДЕНЦИ МРАМОР АД ИЛИНДЕНЦИ
БУМАР АД ГРАД САНДАНСКИ
„СЯД” ООД – СЕЛО МИКРЕВО
РАЙОННА ПОТРЕБИТЕЛНА КООПЕРАЦИЯ “ОГРАЖДЕН” - СЕЛО СТРУМЯНИ
КРИСМАР ЕООД - ГРАД САНДАНСКИ

МЕДИЙНИ ПАРТНЬОРИ НА ФЕСТИВАЛА СА:
ВЕСТНИК СТРУМА И ТЕЛЕВИЗИЯ РОДИНА

ОФИЦИАЛНИ ГОСТИ НА ФЕСТИВАЛА ТАЗИ ГОДИНА СА:
1. ИНЖ. ЛЮБЕН ТАТАРСКИ – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЯТА ПО РЕГИОНАЛНА ПОЛИТИКА И МЕСТНО САМОУПРАВЛЕНИЕ В НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ И МАЖОРИТАРЕН ДЕПУТАТ ОТ ПП „ГЕРБ” ЗА БЛАГОЕВГРАДСКИ РЕГИОН
2. ГЕОРГИ ИКОНОМОВ – НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ ОТ ПП „ГЕРБ”
3. ГЕОРГИ АНДОНОВ – НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ ОТ ПП „ГЕРБ”
4. МИТКО ЗАХОВ – НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ ОТ ПП „ГЕРБ”
5. ВАЛЕРИ СМИЛЕНОВ – ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ НА ОБЛАСТ БЛАГОЕВГРАД
6. БИСЕР МИХАЙЛОВ – ЗАМ. ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ НА ОБЛАСТ БЛАГОЕВГРАД
7. КОСТАДИН ХАДЖИГАЕВ – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ БЛАГОЕВГРАД
8. ОФИЦИАЛНА ДЕЛЕГАЦИЯ ОТ ОБЩИНА НИГРИТА, РЕПУБЛИКА ГЪРЦИЯ, ВОДЕНА ОТ МИХАЛИС КАРТЕРОС – ЗАМ. КМЕТ НА ОБЩИНАТА
9. ГЕОРГИ КАЧЕВ – ДИРЕКТОР НА ДЪРЖАВЕН ФОНД ЗЕМЕДЕЛИЕ БЛАГОЕВГРАД
10. ИВАН КУНЕВ – ДИРЕКТОР НА ОБЛАСТНО ПЪТНО УПРАВЛЕНИЕ БЛАГОЕВГРАД
11. ИВАН ГЕРГОВ – ДИРЕКТОР НА РЕГИОНАЛНА ДИРЕКЦИЯ ПО ГОРИТЕ - БЛАГОЕВГРАД

ПРЕЗ ФЕСТИВАЛНИ ДНИ УМЕНИЯТА И ТАЛАНТА НА ВСИЧКИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ БЯХА ОЦЕНЯВАНИ ОТ ЖУРИ В СЪСТАВ :

Председател: Албена Георгиева – проф. доктор на филологическите науки при Института за етнология и фолклористика с етнографски музей при БАН
Членове:
1. Проф. Костадин Динчев – фолклорист, д-р на филологическите науки, почетен академик на Украинската академия на висшите училища

2. Петьо Кръстев – главен художествен ръководител и диригент на ансамбъл “Пирин”;

3. Доктор Камелия Грънчарова – главен асистент в колеж по туризъм, Благоевград

4. Румяна Ангелакова – художествен ръководител на Регионален Телевизионен Център Благоевград;

5. Георги Гаров – доцент по българска народна хореография и фолклорист на ансамбъл “Пирин”

КЛАСИРА участниците в конкурсната програма на Осмия Международен фолклорен фестивал ”Малешево пее и танцува” Микрево 2011, както следва:

НАГРАДИ ЗА МУЗИКАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ:
1. Награда за вокално изпълнение – традиционен фолклор - До 18 години
1. Детска фолклорна група "Зорница"- група за "Високо пеене" към Народно читалище "Св.св.Кирил и Методий 1926" село Сатовча
2. Детска фолклорна група към Народно читалище "Д-р Петър Берон" село Лебница,община Сандански
3. Детски народен хор "Славей" към Народно читалище "Отец Паисий-1919" град Сандански
2.Награда за вокално изпълнение - традиционен фолклор - Над 18 години
1. Женска певческа група - Пирински гласове - гердан от песни към Народно читалище "Христо Ботев" село Брежани, община Симитли
2. Женска и мъжка фолклорна група за народни песни към Народно читалище "Никола Вапцаров - 2005" село Струма, община Сандански
3. Женска певческа група за автентичен фолклор "Здравец" към Народно читалище "Отец Паисий 1927" село Левуново, община Сандански

3. Награда за вокално изпълнение - обработен фолклор - До 18 години
1. Детска певческа фоклорна група към Народно читалище "Владимир Димитров - Майстора 1919" село Шишковци, община Кюстендил
2. Трио:Цветелина Вагалинска, Надежда Гоцева и Владимир Кирилов от Национална хуманитарна гимназия "Св.св.Кирил и Методий" град Благоевград
3. Група за автентичен фолклор “Тетевенски божурчета” към Народно читалище “Съгласие 1869” град Тетевен с ръководител Бистра Генчева

4. Награда за вокално изпълнение - обработен фолклор - Над 18 години
1. Фолклорен хор "Елица" град София, община Лозенец
2. Мъжки и женски хор към Ансамбъл "Никола Вапцаров" при Народно читалище "Отец Паисий-1919" град Сандански
3. Квартет "Божур" към Народно читалище "Христо Ботев" 1934" град Божурище, община

НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ

5. Награда за танцово изпълнение – танцови състави
1. Културно уметничко Друштво "Космай" град Сопот, община Београд, Република Сърбия
2. Женска танцова група "Рилски ритми" към Народно читалище "Христо Ботев 1898" град Рила
3. Танцов ансамбъл "Самоков" към НЧ"Младост-2003" гр. Самоков

6. Награда за танцово изпълнение – ансамбли – традиционен фолклор
1. Ансамбъл за изворен фолклор "Бояна" към Народно читалище "Просвета 1919" град Костандово, община Ракитово
2. Танцов състав за автентичен фолклор "Здравец" към читалище "Самообразование 1927" село Капитановци, община Видин
3. Група за автентичен фолклор "Ламба-Ламба" към Народно читалище "Св.св.Кирил и Методий 1912" село Оборище, община Панагюрище

7. Награда за танцово изпълнение – ансамбли – обработен фолклор
1. Смесена фолклорна група "Разложки мераци" към Община Разлог
2. Танцов състав "Луковитски бисери" към Народно читалище "Съзнание 1895" град Луковит
3. Културно уметничко дружество "Карпош" град Крива Паланка, Република Македония

8. Награда за индивидуално вокално изпълнение
1. Цанка Ваташка към Народно читалище "Благой Гебрев 1905" село Друган, община Радомир
2. Зекрем Зейнев към читалище "Просвета" село Абланица, община Хаджидимово
3. Тодор Лазарски – с. Стефаново, община Радомир

9. Награда за инструментално изпълнение
1. Мартин Владимиров – град София
2. Ангел Деянов – с. Белчин
3. Детска група „Тетевенче” – град Тетевен

ГРАМОТИ ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ТРАДИЦИОННО ОБЛЕКЛО

1. Женска фолклорна група към Народно читалище "Развитие 1910" село Крайници, община Дупница с ръководител Венцислав Джаджаров
2. Състав за народен фолклор към Народно читалище "Просвета 1939" село Марица, община Самоков с ръководител Васил Сотиров
3. Група за автентичен фолклор "Черноочки" към Народно читалище "Стефан Караджа-1941" село Чернооково, община Генерал Тошево с ръководител Мария Герджикова

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ :

НАГРАДА НА КМЕТА НА С. МИКРЕВО СЕ ПРИСЪЖДА НА БЪЛГАРСКА ОБЩНОСТ "ГЕОРГИ БЕНКОВСКИ" ГРАД КАХУЛ, РЕПУБЛИКА МОЛДОВА
НАГРАДАТА ВРЪЧИ ИЗПЪЛНЯВАЩИЯ ДЛЪЖНОСТТА КМЕТ НА С. МИКРЕВО Г-Н ЗАРЯН БАРАКОВ

ГОЛЯМАТА НАГРАДА НА ФОНДАЦИЯ „СТАРАТА БЪЛГАРИЯ” СЕ ПРИСЪЖДА НА
ГРУПА КЪМ ЧИТАЛИЩЕ „ПРОСВЕТА 1927” С. ДОБЪРСКО, ОБЩИНА РАЗЛОГ
НАГРАДАТА ВРЪЧИ Г-Н ВАЛЕНТИН ЧИЛИКОВ – ЧЛЕН НА УС НА ФОНДАЦИЯ СТАРАТА БЪЛГАРИЯ

НАГРАДА НА ФОНДАЦИЯ СТАРАТА БЪЛГАРИЯ ЗА ПРИНОС В ОПАЗВАНЕ НА ТРАДИЦИИТЕ СЕ ПРИСЪЖДА НА
ЖЕНСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА ЗА АВТЕНТИЧЕН ФОЛКЛОР КЪМ ЧИТАЛИЩЕ „ СВЕТЛИНА” С.БЕЛЧИН, ОБЩ. САМОКОВ
НАГРАДАТА ВРЪЧИ Г-Н МИТКО ЗАХОВ – НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ ОТ ПП ГЕРБ

НАГРАДАТА НА ПАТРОНА НА ФЕСТИВАЛА - МИНИСТЪРА НА КУЛТУРАТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ Г-Н ВЕЖДИ РАШИДОВ СЕ ПРИСЪЖДА НА
ФОЛКЛОРНИТЕ ГРУПИ ОТ ОБЩИНА СТРУМЯНИ - ПЕВЧЕСКА ГРУПА "МАЛЕШЕВЦИ" КЪМ НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "БРАТЯ МИЛАДИНОВИ" СЕЛО МИКРЕВО;
АНСАМБЪЛ СТРУМА" КЪМ НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "БУДИТЕЛ - 1997" СЕЛО СТРУМЯНИ;
ЖЕНСКИ НАРОДЕН ХОР "МРАМОР" КЪМ НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ "КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ 1920" СЕЛО ИЛИНДЕНЦИ;
ЖЕНСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА СЕЛО НИКУДИН И
ЖЕНСКА ФОЛКЛОРНА ГРУПА СЕЛО ИГРАЛИЩЕ
НАГРАДАТА ВРЪЧИ Г-Н ВАЛЕРИ СМИЛЕНОВ – ОБЛАСТЕН УПРАВИТЕЛ НА ОБЛАСТ БЛАГОЕВГРАД

НАГРАДАТА НА КМЕТА НА ОБЩИНА СТРУМЯНИ СЕ ПРИСЪЖДА НА
ФОЛКЛОРЕН АНСАМБЪЛ ОТ СЕЛО КРИНИДЕС, ОБЩИНА КАВАЛА, РЕПУБЛИКА ГЪРЦИЯ
НАГРАДАТА ВРЪЧИ ИЗПЪЛНЯВАЩИЯ ДЛЪЖНОСТТА КМЕТ НА ОБЩИНА СТРУМЯНИ – Г-ЖА ВАНЯ ИЛИЕВА

СЛЕД НАГРАЖДАВАНЕТО ЗАПОЧНА ГАЛА КОНЦЕРТ В КОЙТО УЧАСТИЕ ВЗЕХ НАРОДНИЯ ПЕВЕЦ ГЕОРГИ ГОЦЕВ, КОЙТО ИЗПЪЛНИ ПЕСНИТЕ: “ПЕСЕН ЗА МИКРЕВО”;”ШИКЕР БЕГО” И “МИТРО, ЛЕ МИТРО”.

МАЛЕШЕВСКИ БЛОК ПРЕДСТАВИХА САМОДЕЙЦИТЕ И МЛАДИТЕ ТАНЦЬОРИ ОТ ОБЩИНА СТРУМЯНИ – МИКРЕВО, СТРУМЯНИ И ИЛИНДЕНЦИ. АНСАМБЪЛ “СТРУМА” – СТРУМЯНИ ЩЕ ИЗПЪЛНИ ПЕСНИТЕ:”ЖАЛНА ГОРО, ЛЕНО ЛЕ”, “ЗАДАДЕ СЕ ЯНА” И В ИЗПЪЛНЕНИЕ НА АНГЕЛ ФИЛЧЕВ ЩЕ ЧУЕМ ПЕСЕНТА:
ДЕЦАТА НА СТРУМАНИ ИЗПЪЛНИХА “КАТЕ, КАТЕ, КАЛЕШ, КАТЕ”, А ДЕЦАТА ОТ ГОЛЯМАТА ГРУПА СЕЛО МИКРЕВО ЩЕ НИ ПОКАЖАТ “ДОБРУДЖАНСКИ ТАНЦ”.
ЖЕНСКИ ХОР “МРАМОР” ОТ СЕЛО ИЛИНДЕНЦИ С ПЕСНИТЕ: “БОЙ СЕ БИЕ”, “ПЕСЕН ЗА ИЛИНДЕНЦИ”.
ТАНЦЬОРИ ОТ ОБЩИНА СТРУМЯНИ И ЗУРНАДЖИЙСКА ГРУПА ОТ СЕЛО МИКРЕВО С “ПИРАВАДАЯ” И “МАЛЕШЕВСКО ХОРО”.
ВЕДНАГА СЛЕД ТЯХ ДЕЦАТА НА СТРУМАНИ ПОКАЗАХА “ДЕТСКИ ИГРИ”, А ГОЛЯМАТА ГРУПА ОТ СЕЛО МИКРЕВО ТАНЦУВА МЪЖКИ И ШОПСКИ ТАНЦ.
АНСАМБЪЛ “МАЛЕШЕВЦИ” СЕЛО МИКРЕВО ИЗПЯХА ПЕСНИТЕ “О, ЯНЕ, ЯНЕ”, “ЗЛАТА ЛЕЖИ” И “ОЙ, ТИ МОМЕ” И
НАЙ – НАКРАЯ ОБЩО ХОРО НА ЗУРНИ ПОД ВОДАЧЕСТВОТО НА АНСАМБЪЛ “МАЛЕШЕВЦИ” СЕЛО МИКРЕВО.

eXTReMe Tracker