Share |

Резултати от Втори турнир по водно спасяване - Благоевград

Събитието бе официално открито от г-жа Йорданка Стойчева – директор на ОблС на БЧК, Благоевград. Тя представи наградния приз на БЧК – Благоевград и неговият автор - София Великова.

Турнирът започна с едноминутно мълчание във връзка с обявения траур в памет на загиналите жертви от магистрала „Тракия“.

Приветствие от името на Кмета на община Благоевград към гости, състезатели и организатори бе изчетено от г-жа Емилия Тунева – заместник-кмет по строителството и сигурността на Общината.
Поздрав към всички присъстващи – организатори, състезатели, треньори и гости бе изпълнението на отбора по синхронно плуване към плувен клуб „ТИБРИС“.

Главен съдия на турнира бе г-н Борис Захариев – експерт в дирекция ВСС при Националния съвет на БЧК.
Участваха 18 отбора с общо 170 участници от плувни клубове – Благоевград, Сандански, София и София - област, Варна, Велико Търново, Смолян, Севлиево, Академия на МВР, Добрич, Русе, Бургас.

I. Индивидуално класиране

ЖЕНИ
Първа възрастова група (11 – 12 години)
1. Карина Войко Карпузова - плувен клуб НАТАСИО
2. Калина Емилова Захариева - плувен клуб GD-sport
3. Мира Георгиева - плувен клуб Атомик

Втора възрастова група (13 – 14 години)
1. Елена Николова Христова - плувен клуб GD-sport
2. Милена Росенова Христова - плувен клуб GD-sport
3. Виктория Радославова Методиева - плувен клуб GD-sport

Трета възрастова група (15 – 17 години)
1. Полина Георгиева Василева – плувен клуб Ю. Русев
2. Мартина Божидарова Димитрова – плувен клуб ПК "Започни да плуваш"
3. Борислава Атанасова Колева – плувен клуб GD

Четвърта възрастова група (18 +)
1. Мария Милчева Златкова - плувен клуб "Започни да плуваш"
2. Ивет Петкова Шумкова - КПС "Черно море"
3. Симона Петкова Палазова - плувен клуб НАТАСИО

МЪЖЕ
Първа възрастова група (11 – 12 години)
1. Ивайло Иванов– плувен клуб Атомик
2. Георги Гюров – плувен клуб Атомик
3. Йоан Атанасов Михайлов - плувен клуб GD-sport

Втора възрастова група (13 – 14 години)
1. Александър Божилов - плувен клуб Атомик
2. Георги Нестеров Петков - плувен клуб БЧК-София
3. Ангел Димитров Стойчев - плувен клуб GD-sport

Трета възрастова група (15 – 17 години)
1. Теодор Георгиев Георгиев - КПС "Черно море"
2. Стефан Йорданов Караджов - плувен клуб GD-sport
3. Георги Бориславов Милачков - КПС "Черно море"

Четвърта възрастова група (18 +)
1. Димо Георгиев Вулев - плувен клуб БЧК-София
2. Георги Петров Сейменов - плувен клуб "Започни да плуваш"
3. Петър Божилов - плувен клуб Атомик

II. Крайно класиране

1. Плувен клуб GD-sport
2. Плувен клуб Атомик
3. Плувен клуб БЧК-София

Шампион на тазгодишния турнир и носител на Призът на БЧК – Благоевград е плувен клуб „GD-sport“ – Благоевград, с треньор Екатерина Георгиева.

eXTReMe Tracker